Otagel

Otagel

Otagel Mouisturizer Gel Ağız kuruluğu, diyabetli hastalarda tükürük salgısının koyulaşması ve miktarının azalması nedeni ile tükürüğün dişleri yıkayıcı, çiğnemeyi kolaylaştırıcı etkisinin kaybolmasıdır. Ağız kuruluğu hastanın ağrı hissetmesine, ağızdaki yaraların iyileşmesinin gecikmesine ve iltihaplanmanın artmasına neden olur.
Diyabetli hastalar tükürüklerindeki şeker nedeniyle ağızda mantar enfeksiyonlarına açıktır. Bu sorun, dudakların birleşim yerinde çatlak ve kızarıklıklar halinde kendini belli eder.
Otagel dudak nemlendirici jel Ağız kuruluğunun önüne geçilmesi için hastaların ağız içi ve dudaklarının nemlendirilmesinde kullanılır.

DOĞRU NEFES ALMAK 2 NEDENLE ÇOK ÖNEMLİDİR
*Vucudumuza ve Organlarımıza İşlevlerini Sürdürebilmeleri İçin Gereksinim Duydukları Oksijeni Sağlar.
*Beynin ve Kalbin Daha Etkin Çalışmasına Yardımcı Olur.

KULLANIM ŞEKLİ

Yatan Hasta;
Başlamadan önce, hasta yatağını rahat bir konuma getirin. Ellerinizi yıkayın, kurutun, parmaklık veya eldiven giyin. Hastanın çenesinin altına su geçirmez bir ped veya havlu koyun. Asla parmaklarınızı bilinçsiz bir hastanın ağzına koymayın. Nohut tanesi büyüklüğünde Otagel Nemlendirici jeli dudaklara ve ağız içine uygulayın.

Ayaktan Tedavi;
Ellerinizi yıkayın, kurutun, parmaklık veya eldiven giyin. Nohut tanesi büyüklüğünde Otagel Nemlendirici jeli dudaklara ve ağız içine uygulayın.
Bu işlemi gün içerisinde uzman kişilerin uygun gördüğü zaman aralıklarında uygulayın.

Otagel Mouisturizer Gel
Ürün Bilgisi : Aqua, Hydroxyethylcellulose, Gliserin, Propylene Glycol, Aroma, Sodyum Methylparaben, Citric Acid, Limonene
Ticari Şekli : 82 gr jel içeren alüminyum tüplerde yer alır.
Saklama Koşulu : 25°C'nin altında oda sıcaklığında, gıda maddelerinden uzak ve çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklayınız.
Firma : Otelab İlaç San. Ve Tic. Ltd. Şti.